Zastosowania środka do czyszczenia fug cementowych

Jak sama nazwa wskazuje - środek do czyszczenia fug cementowych służy do usunięcia wszelkich zabrudzeń z tego typu spoiny. W jego składzie znajduje się bardzo dobra substancja aktywna, która błyskawicznie wręcz rozpuszcza brud znajdujący się w fudze. Dzięki doskonale opracowanej formule preapartu działa on szybko i skutecznie, dzięki czemu energiczne szorowanie nie będzie już potrzebne, aby uzyskać upragniony efekt. Do tego producent zadbał o świetny dozownik, dzięki któremu aplikowanie środka jest zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku innych produktów.

Środki ostrożności podczas stosowania żelu do czyszczenia fug

Ze względu na zawartość kwasu azotowego i fosforowego, podczas wykorzystywania tego preparatu zaleca się stosowanie specjalnych środków ostrożności. Absolutnie podstawowym elementem ochronnym są rękawice, które powinno się każdorazowo zakładać przed wykorzystywaniem silnych środków chemicznych do sprzątania. Opary detergentu mogą doprowadzić do podrażnień dróg oddechowych, dlatego pod żadnym pozorem nie należy ich wdychać, a po użyciu żelu należy wywietrzyć miejsce, w którym był on stosowany.

Efekty stosowania żelu do czyszczenia fug?

Efekty działania specyfiku można dostrzec już kilka chwil po jego aplikacji. Po użyciu tego preparatu fugi cementowe wyglądają jak nowe i wręcz błyszczą czystością, sprawiając, że pobyt w łazience czy kuchni staje się przyjemniejszy dla oka. Co więcej - środek, usuwając brud z fug, neutralizuje również wszystkie szkodliwe drobnoustroje czy bakterie, które mogły gromadzić się w takim miejscu, co oznacza, że stosując go, dbamy również o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.